Navigate / search

TUV AVUSTURIA TURK’ün Ev sahipliğinde ISO-50500 İnovasyon Yönetim Sistemi Standartlar Serisi (Draft) Genel Katılıma Açık Eğitimimiz

İnovasyon ÖNCÜLERİ adını verdiğimiz İzmir, Bursa ve İstanbul’dan gelerek 19 Mart 2018 de TUV Avusturia TURK evsahipliğinde genel katılıma açık eğitimimize katılan katılımcılarımızı kutluyoruz.

2014 den bu yana ISO’ nun TC/279 çalışma gruplarına Türkiye Delegesi olarak  katılarak 2018-2019 yıllarında yayınlanacak 6 dan fazla standartlar serisinde neler yazdığımızı öğrenen ÖNCÜLER şimdiden hazırlıklarını yapacaklar… İnovasyon yolculuklarında başarılar…

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Turizm’de İnovasyon Çalıştayımız ve Seminerimiz

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunda görevli Dr. Öğretim Üyesi Emine Cihangir’in hazırladığı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) destekli “Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi ve İyi İnovasyon Örnekleri Danışmanlık Hizmeti ve Uygulaması” projesi kapsamında 12-16 Mart 2018 de sivil toplum, kamu, turizm işletmeleri ve Turizm yüksek okulunda yüksek lisans yapan uzmanlarla birlikte van turizminde inovasyon ile ilgili  5 günlük çalıştay düzenledik ve 3 harika proje üretildi. Bu yoğun atölye çalışmalarının ardından “Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi” konulu İran teknopark’dan  İşadamlarının da katılımı ile konferans düzenlendi.

15 Mart 2018 de İnovasyon Yönetimi Danışmanı Müjgan Çetin tarafından verilen konferansta konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, inovasyon çalışmalarının önemine değinerek, “Çok güzel bir proje hazırlanmış. Gerçekten dünyada turizm çok önemli bir yere sahip. Artık sanayiden daha önemli bir sektör haline gelmeye başladı. Bu bakımdan hazırlanan proje çok anlamlıdır. Biz ülkemizin daha ileri noktalara taşınması için her alanda olduğu gibi turizm alanında da yapılan projelere destek vermeye devam edeceğiz. Bu projeyi hazırlayan hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ise, turizmle ilgili yaptıkları çalışmaları içeren bir konuşma yaptı. Projeyi hazırlayan Dr. Öğretim Üyesi Emine Cihangir de, proje hakkında bilgi verdi. Konferansa Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, YYÜ Teknokent Genel Müdürü Necat Görentaş, Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Şeremet, Van YYÜ Proje Destek Ofisi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Oğrak ve uzman Yakup Karakuş ile İranlı iş insanları ve öğrenciler katıldı.

Büyük emeği geçen Emine Cihangir hocamıza teşekkür ederiz.

19 Mart 2018 de TUV AVUSTURIA TURK’un evsahipliğinde ISO-50500 İnovasyon Yönetimi Standart Serileri (Draft) eğitimimize davetlisiniz

TUV AVUSTURIA TURK ev sahipliğinde GENEL KATILIMA AÇIK yeni bir ISO-50500 İNOVASYON YÖNETİMİ SİSTEMİ STANDARTALAR serisi (Draft) eğitimini yapıyoruz. ISO Üyesi ülkelerden 45 aktif katılımcı, 135 izleyici üye ile birlikte  Ne yazıyoruz diye merak ediyorsanız katılmanızı tavsiye ederim.

12-16 Mart 2018 da DAKA desteği ile Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Turizm ve İşletmeciliği Yüksek Okulu TURİZM İŞLETMELERİNDE İNOVASYON YÖNETİMİ isimli 5 günlük ÇALIŞTAY düzenledi

12-16 Mart 2018 de Van’ın güzelliklerini turizm ile dünyaya duyurmak için STK, kamu ve Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Turizm Yüksek okulu öğrencileri ile DAKA destekli 5 günlük çalıştayımızda TURİZM de İNOVASYON projeleri üreteceğiz. Sizde gelin, hem VAN Güzelliklerini keşfedersiniz hem de çalıştayımıza katılırsınız.

İnovasyon Stratejinizi Yenilikçi bir şekilde hazırlamak ister misiniz?

İnovasyon stratejinizi; bir taraftan çalışanlarınızı ödüllendirirken, diğer taraftan da yeni uyaranlar ile yaratıcı yenlikçi fikir-yöntem önerileri, projelerini çoğaltacağınız bir ortamda hazırlamak için kutuplardaki çalıştayımıza neden katılmıyorsunuz?

Bu kutup ayısının nasıl bu kadar izlendiğini bilerek poz vermeyi içselleştirdiğini düşünmek sizi yenilikçi önerilere sürükleyecektir.

En öndeki sevimli husky nin bütün kızağı nasıl tek başına hareket ettirdiğine şahit olmak, sizin neleri arkanızdan sürükleyeceğinizi hatırlatabilecektir.

Sakin bir ren geyiğinin asil duruşu size nasıl kararlı bir şekilde inovasyon projelerinize devam etmeniz gerektiğini gösterebilecektir.

Noel babanın hikayesini dinlediğinizde bütün dünyada satan tek şeyin hikaye olduğunu anlayacaksınız.

Baltık denizinde snowmobile ile hız yaparken, hız ve tehlikenin nasıl da arkadaş olduğunu deneyimleyeceksiniz.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Çağdaş Yönetim Sistemi eğitimlerimiz başarı ile gerçekleşti

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın AHİKA desteği ile gerçekleştirdiği ÇAĞDAŞ ODA projesi kapsamında aşağıdaki eğitimlerimiz başarı ile gerçekleşmiştir.

14.12.2017 saat 17:30-20:30 ISO-10002 Müşteri Memnuniyet Sistemi

15.12.2017 saat 17:30-20:30 ISO-14001 Çevre Yönetim Sistemi

16.12.2017 saat 10:00-17:00 ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi

Yeni yılda ise aşağıdaki eğitimler verilecektir. KIRŞEHİR TSO Türkiye’de ilk defa ISO-50501 İnovasyon Yönetim Sistemi (Draft) eğitimini alan oda olacaktır.

05.01.2018 saat 17:30-20:30 ISO-27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

06.01.2018 saat 09:00-12:00 ISO-27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

saat 12:30-18:30 ISO-50501 İnovasyon Yönetim Sistemi (Draft)

18 Kasım 2017 de Beni Dinlemeye Geliyor musunuz? Mühendisler için Yeni Bir Meslek – İNOVASYON YÖNETİMİ SİSTEMİ

Endüstriyel Dönüşümde (4.sanayi devrimi) Endüstri ve İşletme Mühendislerininin Rolü isimli Kurultayda ‘MÜHENDİSLER İÇİN YENİ BİR MESLEK – İNOVASYON YÖNETİMİ’ isimli Bildirimi 18 Kasım 2017 13:30-14:30 arasında sunacağım. BEKLERİM

http://eimkurultayi.org/_dokuman/XI_EIMK_Programi.pdf