23 Nisan ATATÜRK’ün Dünya’ya hediye ettiği bir Sosyal İnovasyon Örneği ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI mız kutlu olsun.

23 Nisan ATATÜRK’ün Dünya’ya hediye ettiği bir Sosyal İnovasyon Örneği ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI mız kutlu olsun.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. “23 Nisan”, 1921’de çıkarılan Kanun ile, Türkiye’nin ilk ulusal bayramı olmuştur. Atatürk, 23 Nisan 1929’da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır..Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. (Kaynak : www.tbmm.gov.tr)

Bilim Kızı Güncesi 43: Tabiki dünya da ilk ve tek olan böyle güzel bir günde Bilim kızı güncesini sosyal inovasyona ayırdım.

Sosyal İnovasyonda toplumun ve bireyin yaşam kalitesi, ekonomik gelişmesi amaçlandığı için yararlanıcılar ve faydalanıcılar uzun vadeli olarak farklı etkilenirler. Bu sosyal inovasyon bazen bir ürün bazen bir hizmet bazen de bir süreç olarak kendini gösterir. Bu farkındalık ile; çocuklarımızın yaşam kalitesi sürdürülebilir şekilde güzelleşsin dileklerimle….

Not 2: Bilim kızları; siz de bitmoji’lerinizi gönderirseniz, bundan sonraki kitaptan paylaşımlarıma değer katarsınız.

Bu gönderiyi paylaş