Amerika’daki Yasama Sürecini Doğrudan Gözlemleme Fırsatı

Amerika’daki Yasama Sürecini Doğrudan Gözlemleme Fırsatı

National Democratic Institute ve American  Councils for International Education; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki yasama sürecini doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.

2 Mayıs-3 Haziran 2016 (lojistik ayarlamalara bağlı olarak tarihlerde değişiklik olabilir) tarihleri arasında gerçekleşecek olan programa gelen başvurular arasından Türkiye’den seçilecek üç kişi; Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının ardından, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, eyalet düzeyindeki yerel meclislerde, yürütme organlarında, savunuculuk yapan sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarıyla, siyasi reform alanında çalışmalar yapan kurumlarda Amerikalı meslektaşlarıyla beraber çalışacak.

Program,  farklı burs programlarına katılmak üzere o tarihte Amerika’da bulunan bütün bursiyerlerle birlikte Washington D.C’de gerçekleşecek kapanış toplantısıyla sona erecek.  Ayrıca programın bitiminden sonraki dönemde, katılımcıların Amerika’daki program boyunca Amerikalı meslektaşlarıyla ortak geliştirecekleri projeler arasından seçilecek projelerin, Türkiye’de gerçekleşmesi mümkün olabilecektir.

Başvuru kriterlerine uygun niteliklere sahipseniz ve programa başvurmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayarak bir kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Application: Citizens of Turkey linkinde yer alan yönergeleri takip edebilir ve başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Programın içeriği, gerekli kriterle ile ilgili sorularınız için National Democratic Institute’den Mevlüde Sahillioğlu ile; Telefon: 0 312 447 06 12,E-posta: professionalfellowsprogram@yahoo.com iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru için son tarih  12 Kasım 2015 saat 23.00’tür. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştiğinden, 12 Kasım 2015 saat 23.00’ten sonra yapılan başvurular geçerli değildir.  Başvuru için:

https://ais.americancouncils.org/pfp

Bu gönderiyi paylaş