Müjgan ÇETİN kimdir?

Müjgan Çetin ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kırk yıla yakın mesleki kariyerinde bir çok yeniliğe imza atmıştır. Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesinde güneş enerjisi alanında tamamlamış olup, 2021 itibariyle İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur.

ARÇELİK A.Ş. nin ilk kadın mühendis yöneticilerindendir. TÜBİTAK’ ta internet’in Türkiye’ye de kurulumu ve bütün üniversitelere yaygınlaştırılması çalışmalarında; ekibine liderlik etmiş ve ULAKNET ve ULAKBIM’i kurmuştur. Avrupa Birliği Küresel İnovasyon Yönetimi ödülü’nü 2014 yılında Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış, ilk akredite İnovasyon yönetimi danışmanıdır. ISO (İnternational Standardization Ofice)’ın İnovasyon Yönetimi Standartı’nın hazırlanması için çalışmalara Türkiye delegesi olarak katılan ve deneyimlerini aktaran, uluslararası referans dokümanların eş-yazarıdır. Bu çalışmaları nedeni ile, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE tarafından uluslararası çalışmalara katkıları nedeni ile ödüllendirilmiştir.

PROJE YapaBİLSEM isimli proje yönetimi teknikleri kitabı Ekim 2007 de, İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli ikinci kitabı Mart 2021 de yayınlanmıştır. Değişik üniversitelerde bildirileri, konuşmaları, yayın organlarında makaleleri, videoları, elektronik ortamda dersleri  yayınlanmaktadır. Sosyal medya hesapları ile inovasyonun yayılımına katkı sağlamaktadır.

Bilim Kızı sosyal inovasyon projesi ile 2016 yılından bu yana temel bilimler alanında lisans, yaşam bilimler alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi alan kızlara bilimsel kariyerlerinde BURS, MENTORLUK ve BİLİMSEL ETKİNLİKLER ile destek olmaktadır.

VERİMLİLİK ve İNOVASYON yönetimi ve ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ eğitimleri yanında ISO-56000 İNOVASYON YÖNETİMİ Terimler ve Tanımlar ve AÇIK İNOVASYON ve İŞBİRLİĞİ YÖNETİMİ alanında eğitimleri web sitemizden ONline ve OFFLine olarak sunulmaktadır. UDEMY deki ücretsiz eğitim GENÇLER İÇİN İNOVASYON isimli dersi, yanında CAREER PATH THROUGH  INNOVATION dersleri ile inovasyon için gençlere bilgiler  anlatılmaktadır.

iletişim sayfasından adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sosyal medya (Linkedin  You tubetwitter, instagram için tıklayınız) hesaplarından güncel bilgileri alabilirsiniz.