Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ (Bülten-10/ Kasım Aralık 2021)

Kurumsal İnovasyon Yönetimi Bülteni

Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ (Bülten-10/ Kasım Aralık 2021)

Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ – Bülten-10/ Kasım – Aralık 2021

Merhaba, İnovasyon ve Bilim Kızı gönüllüleri;

Kasım – Aralık 2021 dönemi gerçekleşen faaliyetler hakkında sizleri bilgilendirmek ve 2021 in son döneminde hayata geçirdiğimiz yeniliklerden sizleri haberdar etmek istiyorum.

Yeni yılın yaşamınıza sağlık, başarı ve mutluluk dolu YENİLİKLER getirmesini  diliyorum.

Uluslararası İNOVASYON YÖNETİMİ Alanında Gelişmeler

ISO-56001 İnovasyon Yönetim Sistemi Şartlar standartının yazım grubu TG1 olarak 22 ve 27 Kasım 2021 tarihleri arasında bir hafta süren toplantılar ile çalışmalarımızı sürdürdük. Ülkemizi MTC139 Ayna Komite Başkanı olarak ben ve başkan yardımcımız temsil ettik. Bütün ülkelerden gelen öneri ve değerlendirmeleri teker teker inceleyerek, tartışarak standartın içerisine aldık.

Web Sitemizden ISO-56000 İnovasyon Yönetimi Terimler Tanımlar Standartı Eğitimi Satın Alabileceksiniz

Artık ‘Bence İNOVASYON’ diye başlayan cümleler kurup, lisan birliği sağlamak için çaba harcamayacaksınız. Uluslararası referans dokümanlar eşliğinde İNOVASYON ve ilişkili bütün terimleri öğreneceksiniz.

Yıllardır iyileştirme, geliştirme, ar-ge ve İnovasyon projeleri hayata geçiren kuruluşların; fikir veya öneri sistemlerine gelen fikir ve önerilerini doğru biçimde ayırarak, İnovasyon süreçlerini ve projelerini kendine özgü yönetmeleri için, inovasyon terimlerinin doğru tanımlanması ve kuruluş içerisinde terminloji bütünlüğü sağlanması amacıyla bu eğitim hazırlanmıştır.

ISO-56000:2020 İnovasyon Yönetimi Terimler Tanımlar Standartı eğitimimizde; İnovasyon terimlerinin iyileştirme, geliştirme, ar-ge, kaizen, buluş, yaratıcılık v.b farkını öğrenecek, böylece İnovasyon yönetim sistemi, süreçleri ve organizasyonunuzu doğru kurabileceksiniz.

Aynı zamanda pandemi ile hayatımıza giren yenilenme zorunluluğumuz ve ekonomik sorunlarımızı Verimlilik ve İnovasyon ile aşmak için, İnovasyon Yönetim Sisteminizi kurmadan önce, Entegre Yönetim Sistemi kurabilmeniz için eğitimlerimiz de yayında…

Udemy den aldığım bilgiyi sizlerle paylaşmadan edemedim. 2020 yılından bu yana 4 dersim yayında. Gençler İçin İnovasyon isimli Ücretsiz eğitimimi 13 farklı ülkeden 8300 den fazla genç aldı. Ülkemin profesyonellerine verimlilik ve kurumsal yönetim sistemlerini anlattığım İş Etüdü ve Entegre Yönetim Sistemi eğitimlerim yanında Career Path Through Innovation ise ingilizce yayında…Siz de UDEMY den derslerimi  almak istiyor iseniz…

Ulusal İnovasyon Yönetimi Çalışmalarımız

ISO Sanayi Dergisi Kasım 2021 sayısında 14 Ekim 2021 Dünya Standartlar gününde MTC139 İnovasyon Yönetimi Türkiye Ayna Komitemize uluslararası standartlara yaptığımız katkı nedeni aldığımız ÖDÜLÜ haber yapmış. Bütün inovasyon gönüllüsü arkadaşlarımıza teşekkürlerimle..

Seçici kurulunda yer aldığım Crea Centers Projesi, Çekmeköy Belediyesi’nin yaratıcı endüstrilerde çalışan kişiler için uluslararası bir topluluk oluşturma hedefi ile 5 farklı ülkeden proje ortaklarıyla birlikte gerçekleştirdiği bir proje. Sanat ve tasarımın çeşitli dallarında; fotoğrafçılık, video prodüksiyon, oyun tasarımı, endüstriyel tasarım ve benzeri yaratıcı alanlarda çalışanların faydalanabileceği ortak paylaşım çalışma alanlarının yanı sıra pek çok workshop, eğitim ve uluslararası networking imkanları ile bezenmiş bu merkeze sınırlı sayıda kişi ve şirket kabul edilecek. İlk projeler  başarı ile değerlendirildi. Sizlerde yerinizi alın diyorum.

Kongre- Seminerler / TV-Radyo Programları

Anadolu Bilişim Buluşmaları kapsamında 25 KASIM 2021 de YAŞANABİLİR AKILLI ŞEHİRLERE DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUNDA Verimlilik ve İnovasyon konuşmamı gerçekleştirdim.

ST Endüstri Radyo’da Buket CALP’ın hazırlayıp sunduğu İçimizdeki Yenilik programında 9 Aralık 2021 de KOBİ ler için uluslararası referans dokümanlar eşliğinde KURUMSAL İNOVASYON YÖNETİM SİSTEMİ anlattım.

PatentEffect in son haftalık bültenini okudunuz mu ? Mustafa Çakır ile yaptığımız inovasyon yönetimine Fikri Haklar Yönetimi’nin önemini ve kılavuz doküman eşliğinde  paylaştığımız POADCAST i dinlediniz mi ?

Yayınlar / Makaleler

Subconturkey Gazetesi nin Aralık 2021 sayısında ATİK Kurumsal İnovasyon Yönetimi kurmak için modelimi anlatıyorum. İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımda detaylarını paylaştığım adım adım yapmanız gerekenleri tanımlayan, ATİK (A: Anla, T: Tasarla, İ: İlerle ve K: Kontrol et ) adını verdiğim modelimi okumanızı ve öneri ve değerlendirmelerinizi beklerim. İyi okumalar..

Ova Oluklu Mukavva Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin İnovasyon gazetesinde Verimlilik ve İnovasyon konulu makalemi yayınladım. İnovasyon yolculuğunda başarılar diliyorum.

Bilim Kızı Projemizdeki Gelişmeler

Bilim Kızı projemiz için daha çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz.  2021-2022 dönemi Bilim Kızı projemize, planlarımızın çok ötesinde başvuru aldığımız için sevinçliyiz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var. Katkınızı nasıl yapmak isteriniz?

1- Kuruluşunuzda çalışan kadınlara yılbaşı hediyesi olarak ne kadar değerli olduklarını ifade etmek için toplu GÜMÜŞ TAKIlarımızdan alabilirsiniz2- Çevreye dost olmak için BEZ ÇANTAlarımızdan topluca alabilirsiniz.

2- Çevreye dost olmak için BEZ ÇANTAlarımızdan topluca alabilirsiniz.

3- Yeni yıl hediye sepetinizi Bilim Kızı sitemizden alarak böylece projemize destek olabilirsiniz.

4- Bilim Kızı mentörlerimizden oluşan çağdaş bilim kadınlarının başarılarının yer aldığı Bilim Kızı TAKVİMİ mizden kurumsal olarak ısmarlayarak, müşterilerinize ve tedarikçilerinize BİLİME, YAŞAMA, KADINA değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Soru ve önerileriniz için bana her zaman ulaşabilirsiniz. Heyecanla benim de Bilim Kızı‘m olsun diyen dostlardan haber bekliyorum.

 

Bilim Kızı BLOG sayfamızdan projemizdeki gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş