Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ (Bülten-9/ Eylül – Ekim 2021)

Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ (Bülten-9/ Eylül – Ekim 2021)

Merhaba, İnovasyon ve Bilim Kızı gönüllüleri;

Eylül ayı itibariyle açılan okullar ve ekonomik faaliyetlerimizi ve hareketliliğimizi arttırdı. Artan COVİD19 ve gripal enfeksiyonlar bizleri endişeye sürüklese de artan daralan ekonomide varlığımızı koruyabilmek için çalışmalarımızı sürdürdük.

Ağırlıklı olarak bu aylarda, Bilim Kızı projemizin faaliyetlerine yer versek de ulusal ve uluslararası inovasyon yönetimi alanındaki çalışmalarımızdan özetleri sizlerle paylaşmak istedim.

Gururla Cumhuriyetimizin  98. yılını kutladık. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e teşekkürlerimizle…

Güzel okumalar dileklerimle….Sizin de Bir Bilim Kızı’nız olsun ve Yinelemeden YENİLENİN diyorum.

İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli Kitabım ve Bilim Kızı Projemiz

İkinci baskısını çalıştığım bu günlerde İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımdan almak istiyor iseniz  Bilim Kızı sayfamızdan erişerek MAİL atmanız yeterli…Yeni baskı da sizin de kitapta inovasyon yönetimi başarı hikayeniz yer alsın ister misiniz diye de sormak istiyorum. Bilim Kızı projemizde çok güzel ilerlemeler yaşadık. Bu bültende sizlerle bu gelişmeleri de paylaşmaktan sevinç duyuyorum. Önce İnovasyon Yönetimi alanındaki gelişmeleri özetlemek istiyorum.

Uluslararası İNOVASYON YÖNETİMİ Alanında Gelişmeler

Her yıl 14 Ekim de Dünya Standart Günü, standartlaşmanın önemini ve küresel ekonomideki yerini düşünmemiz ve daha iyi anlayabilmemiz için kutlanıyor. Dünya çapında binlerce uzmanın iş birliği ederek hazırladığı Uluslararası Standartlar’ı ortaya koyan çalışmalara saygı için, bu yıl 14 Ekim 2021’de MTC139 İnovasyon Yönetimi Ayna Komite başkanı olarak İnovasyon yönetimi standartlarına katkılarımız nedeni ile TC. Sanayi Teknoloji Bakanlığı ve TSE tarafından ödül bana verildi. Çok onur duydum.

MTC139 İnovasyon Yönetimi Ayna Komite olarak  Eylül 2021 de ONLİNE toplantıları devam ediyor. Ülkemizi temsil ederek sertifikasyona  esas standartın yazımına katkı sağladık

Yeni web Sitemizden Eğitim Satın Alabileceksiniz

Pandemi ile hayatımıza giren yenilenme zorunluluğumuz ve ekonomik sorunlarımızı Verimlilik ve İnovasyon ile aşmak için, İnovasyon Yönetim Sisteminizi kurmadan önce, Entegre Yönetim Sistemi kurabilmeniz için hepinizi mujgancetin.com a bekliyorum. Önümüzdeki haftalarda İNOVASYON eğitimlerimizi de yükleyeceğim. ONLİNE İnovasyon Eğitimleri almak isterseniz sizlerin yanındayım.

Kongre- Seminerler / TV-Radyo Programları

Doruk Otomasyon 6. DORUKTA BULUŞMA etkinliklerini Antalya’da sürdürdü. Bu yıl 26-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da altıncısını düzenlediği “Doruk’ta Buluşma” etkinliğiyle Doruk, dijitalleşerek sanayiye yön veren konukların yapay zeka destekli yeni teknolojilerini yakından deneyimlemelerini sağladı.

Ben de Dünyada İNOVASYON YÖNETİMİ alanındaki gelişmeleri ve DİJİTAL DÖNÜŞÜMde İNOVASYON FIRSATLARINnı anlattım.

Mekatronik Mühendisleri Derneğindeki gençlere ‘Yeni bir meslek İNOVASYON’ başlığı altında geleceğe nasıl hazırlanacaklarına ilişkin yenilikçi yolları anlattım.

Aykut BALCI’nın çok dinlenen POADCAST yayınlarında ben konuk oldum. Spotify, Itunes dan dinleyebileceğiniz kanalında Dünya Trendeleri başlığı altında sürekli yeni konuları işliyor. Abone olmanızı öneririm.  Dünya Trendleri kanalında İnovasyon Yönetimi ve Bilim Kızı projemi anlattım.

Subcon Turkey sektörel aylık derginin Eylül ayı sayısında ROTOKRASİ ismini verdiğim organizasyonel inovasyon modelimi yazıdm.   Okudunuz mu? LİNKDEN erişebilirsiniz

Bursa Hakimiyet’ten Murat KUTER ‘Bilim Kızı Projesi ve Müjgan Çetin‘ isimli bir makale kaleme aldı ve projemizi tanıttı.

Subcon Turkey sektörel aylık derginin Ekim ayı sayısında İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımda sizlere önerdiğim İFRA ismini verdiğim  inovasyon fırsat ve risklerini analiz ve değerlendirme metodumu yazdım.   Okudunuz mu?

Bilim Kızı Projemizde Gelişmeler

Bilim Kızı burs başvurularımıza yoğun ilgi nedeni ile daha çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz.

 

2021-2022 dönemi Bilim Kızı projemize, planlarımızın çok ötesinde başvuru aldığımız için sevinçliyiz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var. Katkınızı nasıl yapmak isteriniz?

1- TEV üzerinden Bilim Kızı bursu için tek seferlik toplam tutarı bağışlayabilir, ya da talimatlı aylık düzenli bağışla destek verebilirsiniz.

2- Kuruluşunuzda çalışan kadınlara ne kadar değerli olduklarını ifade etmek için toplu GÜMÜŞ TAKIlarımızdan alabilirsiniz

3- Çevreye dost olmak için BEZ ÇANTAlarımızdan topluca alabilirsiniz.

Soru ve önerileriniz için bana her zaman ulaşabilirsiniz. Heyecanla benim de Bilim Kızı‘m olsun diyen dostlardan haber bekliyorum.

Bilim Kızı MENTORLUK HİZMETİMİZ

12 Eylül 2021 de 16 Bilim Kızı’mız MENTOR Hocamızdan MENTİ OLMAK eğitimini aldı. 18-19 Ekim 2021 de ise bilim kadınlarından oluşan 14 hocamız MENTOR eğitimi aldılar.

29 Eylül 2021 de Dr. Gökhan ÜNEL hocamız CERN’de Bilim İnsanı olmak konulu motivasyon konuşması yaptı, Çellist sanatçısı Gökhan Faruk ÜNAL doğaçlama konser verdi ve Bilim Kızı MENTİlerimiz eşleştirdiğimiz Bilim kadınları MENTORlerini tanıyarak duygu konuşmaları yaptılar.  You tube kanalımızdan bu güzel eşleştirme etkinliğimizi izleyebilirsiniz.

12 Ekim 2021 de Dr. Gökhan ÜNEL hocamız CERN’de Bilim İnsanı olmak konulu seminer ile ATLAS deneyini ve quantum teknolojilerinin hayatımıza katacağı yenilikleri anlattı. You tube kanalımızdan Gökhan ÜNEL hocamızın seminerini izleyebilirsiniz.

30 Ekim 2021 de ise Dr. Pınar KAYA hocamız Almanya da lideri olduğu Katı hal pilleri ve ion pilleri projesinin detaylarını ve  malzeme teknolojilerindeki gelişmeleri paylaştı.  You tube kanalımızdan Pınar Kaya hocamızın seminerini izleyebilirsiniz.

Bilim Kızı Bez Çantalarımız Satışta

3 farklı tasarımda el ve sırt çantası olarak 6 model ürettiğimiz bez çantalarımız artık satışta. Sizin de bir BİLİM KIZI’nız olması için bez çantalarımızdan alarak destek olmak istiyorsanız hemen BAĞLANTIYA TIKLAYIN

Bilim Kızı Yeni Gümüş Takıl Kolleksiyonumuz Satışta

Bilim Kızı gümüş zincir küpeleri, Broşu, bilekliğini gördünüz mü? Bilim KIZI sitemizden hemen SATIN  ALABİLİRSİNİZ

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş