Navigate / search

1983 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Ayrıca, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesin de yüksek lisansını tamamlamış ve tezini ‘Güneş Enerjisinin Türkiye Ekonomisine Katkısı” konusunda hazırlamıştır.

Müjgan ÇETİN

1983 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Ayrıca, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesin de yüksek lisansını tamamlamış ve tezini ‘Güneş Enerjisinin Türkiye Ekonomisine Katkısı” konusunda hazırlamıştır.

Yeditepe Üniversitesi, ‘Knowledge and Innovation Management’ MBA programında 2011 yılından bu yana ‘İnovasyon Yönetiminde Küresel Kavramlar‘ eğitimini vermektedir.

Avrupa Birliği’nin CEN/TS 16555-1 İnovasyon Yönetimi standartına göre 2014 yılında ilk defa verdiği IMP³rove Akademi Uluslararası İnovasyon ödülü’nü , uluslararası 1000 den fazla akredite danışman içerisinden, Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış tek akredite İnovasyon yönetimi danışmanıdır.

ISO (İnternational Standardization Ofice)’ın İnovasyon Yönetimi Standartı hazırlama çalışmalarına Türkiye adına katılmakta ve deneyimlerini aktarmaktadır.

Müjgan Çetin aynı zamanda uluslararası yönetim sistemlerinde (ISO-9001, 27001, 50001 ve OHSAS 18001) baş denetçi ve Avrupa Birliği Horizon 2020 programında business coach olarak görev yapmaktadır. TOBB adına Akreditasyon sistemi denetimleri yapmakta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Md adına Verimlilik Yarışması için Projeleri değerlendirmekte, Kalkınma ajanslarında hibe programları için bağımsız değerlendirici olarak da hizmet vermektedir.

İnovasyon, Verimlilik program ve projelerini değerlendirme, hayat geçirme yetkinliklerini aşağıda kısaca özetlenen 30 yıllık deneyimi ile geliştirmiş bulunan Müjgan Çetin;

  • ARÇELİK A.Ş. Endüstri Mühendisliği bölümünü kurarak, ulusal ve uluslararası yatırım projelerinin oluşturulması ve verimlilik çalışmalara imza atmıştır.
  • TÜBİTAK’ ta Başkan Danışmanı ve Enformatik Daire Başkanı olarak ULAKBIM ın kurulması, internetin özelleştirilmesi, MIS projesi, toplam kalite projelerini gerçekleştirmiştir.
  • TÜRK TRAKTÖR A.Ş.’de tedarikçi geliştirme ve ERP projelerini gerçekleştirmiştir.

1996 – SİSTEM Yönetim Danışmanlığı Ltd.Şti’yi kurarak inovasyon ve Ar-Ge, kalite, yönetim, verimlilik, bilgi yönetimi, girişimcilik projelerine imza atmıştır. PROJE YapaBİLSEM isimli proje yönetimi teknikleri kitabı Ekim 2007 de yayınlanmıştır. 2011 Ekim ayında ENERGY POLICY isimli uluslararası hakemli dergide makalesi yayınlanmış ve TÜBİTAK yayın teşviğine layık bulunmuştır. Değişik yayın organlarında makaleleri yayınlanmaktadır. Bir çok kongre, sempozyum, çalıştaylarda konuşmalar yaparak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Benimle irtibata geçmek için iletişim sayfasından adres ve telefon bilgilerime ulaşabilirsiniz.