Navigate / search

Müjgan ÇETİN

ODTÜ Endüstri Mühendisliği 1983 yılı mezunudur. Yeditepe Üniversitesin’de yüksek lisansını tamamlamış ve tezini ‘Güneş Enerjisinin Türkiye Ekonomisine Katkısı” konusunda hazırlamıştır. Yeditepe Üniversitesi, ‘Knowledge and Innovation Management’ MBA programında 2011-2014 dönemi ‘İnovasyon Yönetiminde Küresel Kavramlar‘ eğitimini, 2018-2019 eğitim döneminde İzmir Ekonomi Üniversitesi Executive MBA programında ‘Design Thinking’ dersini ve SABANCI Üniversitesi EDU da inovasyon konulu dersler vermiştir. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci lisansında dördüncü sınıf öğrencisidir.

Avrupa Birliği’nin IMP³rove  Akademi Küresel İnovasyon Yönetimi ödülü’nü 2014 yılında Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış, ilk akredite İnovasyon yönetimi danışmanıdır. ISO (İnternational Standardization Ofice)’ın İnovasyon Yönetimi Standartı’nın (TS ISO-56000 İnovasyon Yönetimi Sistemi) hazırlanması için (İnovasyon Yönetimi CEN/TC 389, ISO/TC 279) çalışma gruplarına Türkiye delegesi olarak katılan ve deneyimlerini standartın yazılmasına aktaran danışmandır. MTC139 Türkiye İnovasyon Yönetimi Ayna Komite Başkanıdır. Müjgan Çetin aynı zamanda uluslararası yönetim sistemlerinde (ISO-9001, 27001, 50001 ve OHSAS 18001) baş denetçidir. TOBB, Bakanlıklar,  Kalkınma ajanslarında bağımsız değerlendirici olarak da hizmet vermiştir. BUSİAD Yenileşim ödülü 2017-2019 eğitmeni ve baş denetçisidir.

İnovasyon, Verimlilik ve bilgi yönetimi alanında program ve projelerini değerlendirme, hayat geçirme deneyimi bulunan Müjgan Çetin; ARÇELİK A.Ş. de Endüstri Mühendisliği bölümünü kurarak, yönetmiş ilk kadın mühendis yöneticilerindendir. TÜBİTAK’ ta Başkan Danışmanı ve Enformatik Daire Başkanı olarak internet’in Türkiye’ye de kurulumu ve bütün üniversitelere yaygınlaştırılması çalışmalarında; ekibine liderlik etmiş ve elektronik bilgi merkezi olan ULAKBIM’i kurmuş, internet hizmet sağlayıcılığı iş modelinin özelleştirilmesi için mevzuat çalışmalarına katılmış, Türkiye’de ilk olan ve halen güncel teknolojiler ile kullanılan TUBİTAK MIS projesini gerçekleştirmiştir.  TÜRK TRAKTÖR A.Ş.’de tedarikçi geliştirme ve ERP projelerini gerçekleştirmiştir. Serbest danışman, eğitmen olarak 1996’dan bu yana inovasyon ve Ar-Ge, verimlilik, bilgi yönetimi, projelerine imza atmıştır.

İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli kitabı Şubat 2021 de  yayınlanmıştır.  PROJE YapaBİLSEM simli proje yönetimi kitabı Ekim 2007 de yayınlanmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası Kongre, sempozyum da bildiriler sunarak, makaleler yazarak  fikir ve düşünceleri ile çalışmalarını paylaşmıştır. Değişik yayın organlarında makaleleri, videoları, elektronik ortamda dersleri  yayınlanmaktadır. Sosyal medya hesapları ile inovasyonun yayılımına katkı sağlamaktadır. İngilizce bilmektedir.

UDEMY deki ücretsiz eğitim GENÇLER İÇİN İNOVASYON isimli dersi, CAREER PATH THROUGH  INNOVATION isimli dünya gençleri için ingilizce altyazılı eğitime de katılabilirsiniz. İŞ ETÜDÜ dersi ile yenilikçi yöntemlerle verimlilik ve etkinlik metod ve tekniklerini öğreneceksiniz. Entegre Yönetim SİSTEMİ dersi ile İnovasyon Yönetim Sistemi kurmadan önce kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile bilgi güvenliği yönetim sistemlerini  entegre bir şekilde yönetebilme yöntemi anlatılmaktadır.

 

iletişim sayfasından adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sosyal medya (Linkedin  You tube, twitter, instagram için tıklayınız) hesaplarından güncel bilgileri alabilirsiniz.