Navigate / search

Müjgan ÇETİN

Müjgan ÇETİN

ODTÜ Endüstri Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Yeditepe Üniversitesin’de yüksek lisansını tamamlamış ve tezini ‘Güneş Enerjisinin Türkiye Ekonomisine Katkısı” konusunda hazırlamıştır. Yeditepe Üniversitesi, ‘Knowledge and Innovation Management’ MBA programında 2011-2014 dönemi ‘İnovasyon Yönetiminde Küresel Kavramlar‘, 2018-2019 dönemi İzmir Ekonomi Üniversitesi Executive MBA programında ‘Design Thinking-Tasarım Düşüncesi’ eğitimini vermiştir. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci lisansında dördüncü sınıf öğrencisidir.     SABANCI Üniversitesi EDU da inovasyon konulu dersler vermektedir. BUSİAD Yenileşim ödülü 2017-2019 eğitmeni ve baş denetçisidir.

  • Avrupa Birliği’nin 2013 yılından bu yana verdiği IMP³rove Akademi Küresel İnovasyon Yönetimi ödülü’nü 2014 yılında Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış, ilk akredite İnovasyon yönetimi danışmanıdır.
  • 2019 itibari ile yayınlanan, ISO (İnternational Standardization Ofice)’ın İnovasyon Yönetimi Standartı’nın (ISO-56000(50500) İnovasyon Yönetimi Sistemi) hazırlanması için çalışan, İnovasyon Yönetimi CEN/TC 389, ISO/TC 279 çalışma gruplarının uluslararası çalışmalarına, Türkiye delegesi olarak katılmakta ve deneyimlerini standartın yazılmasına aktarmaktadır.

Müjgan Çetin aynı zamanda uluslararası yönetim sistemlerinde (ISO-9001, 27001, 50001 ve OHSAS 18001) baş denetçidir. TOBB adına Akreditasyon sistemi denetimleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Md adına Verimlilik Yarışması için Projeleri değerlendirme, Kalkınma ajanslarında hibe programları için bağımsız değerlendirici olarak da hizmet vermiştir. İnovasyon, Verimlilik ve bilgi yönetimi alanında program ve projelerini değerlendirme, hayat geçirme yetkinliklerini aşağıda kısaca özetlenen 36 yıllık deneyimi ile geliştirmiş bulunan Müjgan Çetin;

  • ARÇELİK A.Ş. de Endüstri Mühendisliği bölümünü kurarak, ulusal ve uluslararası yatırım ve verimlilik projelerine imza atan ilk kadın mühendis yöneticilerindendir.
  • TÜBİTAK’ ta Başkan Danışmanı ve Enformatik Daire Başkanı olarak internet’in Türkiye’ye de kurulumu ve bütün üniversitelere yaygınlaştırılması çalışmalarında; ekibine liderlik etmiş ve elektronik bilgi merkezi olan ULAKBIM’i kurmuş, internet hizmet sağlayıcılığı iş modelinin özelleştirilmesi için mevzuat çalışmalarına katılmış, Türkiye’de ilk olan ve halen güncel teknolojiler ile kullanılan TUBİTAK MIS projesini gerçekleştirmiştir.
  • TÜRK TRAKTÖR A.Ş.’de tedarikçi geliştirme ve ERP projelerini gerçekleştirmiştir.

1996 yılından bu yana kendi danışmanlık firması aracılığıyla inovasyon ve Ar-Ge, verimlilik, bilgi yönetimi, projelerine imza atmıştır. PROJE YapaBİLSEM isimli proje yönetimi teknikleri kitabı Ekim 2007 de yayınlanmıştır. 2011 Ekim ayında ENERGY POLICY isimli uluslararası hakemli dergide makalesi yayınlanmış ve TÜBİTAK yayın teşviğine layık bulunmuştır.   İnovasyon ile Değer Katanlar – Yenileşim Yönetim Sistemi isimli kitabını 2019 yılında yayınlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Değişik yayın organlarında makaleleri yayınlanmaktadır. Bir çok uluslararası ve ulusal kongre, sempozyum, seminerde konuşmalar yaparak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Benimle irtibata geçmek için iletişim sayfasından adres ve telefon bilgilerime ulaşabilirsiniz. Sosyal medya (Linkedin sayfamYou tube sayfam, twitter sayfam, instagram sayfam için tıklayınız) hesaplarımdan güncel bilgileri alabilirsiniz.

UDEMY deki ücretsiz eğitimim GENÇLER İÇİN İNOVASYON isimli dersime ve CAREER PATH THROUGH  INNOVATION isimli dünya gençleri için ingilizce altyazılı eğitimime katılmak için indirim kuponlarından faydalanabilirsiniz.