Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ – Bülten-8/ Temmuz Ağustos 2021

Kurumsal İNOVASYON Yönetimi BÜLTENİ – Bülten-8/ Temmuz Ağustos 2021

Merhaba, İnovasyon ve Bilim Kızı gönüllüleri;

Pandemi sonrası açılış ile birlikte hepimiz sağlıklı tatiller yaptık ve sevdiklerimizle buluştuk diye ümit ediyorum. Bu güzel yaz döneminde acı kayıplar ve olaylar da yaşadık. Yanan ormanlarımız, sel ve baskınlar bize doğayı ve yaşamı korumamız gerektiğini bir defa daha gösterdi. Salgın, yangın, sel, kuraklık v.b doğanın bize yaşamımızı yenilememiz gerektiği konusundaki konuşmaları…. Bu haykırışa duyarsız kalmadan, bütün kavramlarımız ve kabullerimiz dahil yaşam duruşumuzu ve şeklimizi değiştirmek gerektiğine olan inancımız ile sizlerle ulusal ve uluslararası inovasyon yönetimi alanındaki gelişmeler hakkında kısa haberlerler vermek için sizlerleyim.

Bu yaz dönemine bir de güzel KURBAN BAYRAMI ve ZAFER BAYRAMI kutladık. Yeniden hepinizin geçmiş bayramlarını kutlamak istiyorum.

Tabi ki beni çok heyecanlandıran Bilim Kızı projemizdeki faaliyetleri paylaşmak ayrı bir sevinç kaynağı….Güzel okumalar dileklerimle

Sizin de Bir Bilim Kızı’nız olsun ve Yinelemeden YENİLENİN diyorum.

Geçmiş Kurban Bayramı’nızı kutluyor, sağlıkla sevdiklerinizle nice bayramlar diliyorum.

Gururla 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 99. yılını kutladık. Başta Gazi MUSTA KEMAL ATATÜRK olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize minnetlerimiz ve şükranlarımızı iletiyorum.

İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli Kitabım ve Bilim Kızı Projemiz

Sizlerin desteği ile birinci baskısı 3 ayda tükenen İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımın ikinci baskısı için çalışmalara başladım. Katkı ve önerilerinizi beklediğimi bildirir, yeni baskı da sizin de kitapta inovasyon yönetimi başarı hikayeniz yer alsın ister misiniz diye bir defa sormak isterim.

Bilim Kızı projemizde çok güzel ilerlemeler yaşadık. Bu bültende sizlerle bu gelişmeleri de paylaşmaktan sevinç duyuyorum.

Önce İnovasyon Yönetimi alanındaki gelişmeleri özetlemek istiyorum.

Uluslararası İNOVASYON YÖNETİMİ Alanında Gelişmeler

Yeni web Sitemizden Eğitim Satın Alabileceksiniz

40 yıllık endüstri mühendisi olarak verimlilik en temel odak noktamdı. Çok sayıda verimlilik projesini hayata geçirmenin deneyimi ile İNOVASYON kavramının 2010 lardan bu yana yaşamıza girmesi ile uluslararası inovasyon yönetimi referans dokümanların eş yazarı olarak da SÜREÇ İNOVASYONU alanında onur duyduğum çalışmalarımı harmanlayarak hazırladığım VERİMLİLİK ve İNOVASYON dersimi artık satın alabileceksiniz.

2000 li yılların başından itibaren uluslararası yönetim sistemleri (ISO-9001 Kalite, ISO 14001 Çevre, ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği, ISO27001 Bilgi Güvenliği) baş denetçiliğim ışında gerçekleştirdiğim çalışmaları harmanlayarak hazırladığım Entegre Yönetim Sistemi dersimi artık mujgancetin.com
dan satın alabileceksiniz.

Yenilikçi Yaratıcı Endüstrilere Katkımız

Kongre- Seminerler / TV-Radyo Programları

Canlı yayınında Bilim Kızı projemizi anlatıyorum. Okan DEDEOĞLU ile Taze Gündem Kanalında 29 Haziran 2021 de Bilim Kızı Projesi’ni konuştuk. Bilim Kızı’na nasıl destek olacağınız anlattım. Sizin de bir Bilim Kızı’nız olsun ve yaşama değer katın…

Canlı yayınında Bilim Kızı projemizi anlatıyorum. Hakan Ömer GİDER’in ST ENDÜSTRİ RADYO da ETEKTEKİ TAŞLAR programında 24 Ağustos 2021 de Bilim Kızı Projesi’ni konuştuk. Bilim Kızı’na nasıl destek olacağınız anlattım. Sizin de bir Bilim Kızı’nız olsun ve yaşama değer katın…

Bilim Kızı Etkinlikleri kapsamında ilk etkinliğimizi 12 Temmuz 2021 de Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi UTTO ile gerçekleştirdik ve değerli bilim kadını hocalarımız hikayelerini paylaştılar. Bilim Kızı projemizi tanıtarak Uşak’dan da bir bilim kızımız olması için burs ve mentorluk hizmetimizin başvuru koşullarını anlattık.

Yayınlar / Makaleler

Bilim Kızı Projemizde Gelişmeler

2021–2022 dönemi Bilim Kızı projemize, planlarımızın çok ötesinde başvuru aldığımız için sevinçliyiz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var. Katkınızı nasıl yapmak isteriniz?

1- TEV üzerinden Bilim Kızı bursu için tek seferlik toplam tutarı bağışlayabilir, ya da talimatlı aylık düzenli bağışla destek verebilirsiniz.

2- Kuruluşunuzda çalışan kadınlara ne kadar değerli olduklarını ifade etmek için toplu GÜMÜŞ TAKIlarımızdan alabilirsiniz

3- Çevreye dost olmak için BEZ ÇANTAlarımızdan topluca alabilirsiniz.

Soru ve önerileriniz için bana her zaman ulaşabilirsiniz. Heyecanla benim de Bilim Kızı’m olsun diyen dostlardan haber bekliyorum.

Bilim Kızı Burs desteğimize yoğun ilgi oldu. Bilimsel kariyer yapmak isteyen pırıl pırıl 28 kızımız burs desteğimiz için başvurda bulundu. Güzel ülkemizin ağırlıklı anadolu illerinden not ortalamaları 3’ün hatta 3,5/4 ün üzerinde ne istediğini bilen çalışmak istediği alanı net biçimde tanımlayan kızlarımız ağırlıklı olarak; matematik, kimya, biyoloji ve genetik, ekoloji alanlarında yaşama değer katmak istiyorlar… Hayal edebiliyor musunuz? 10 yıl sonra bu kızlarımız hedefimiz NOBEL e koşarken yaşamımızı nasıl da iyileştirecekler…

Burs başvurusu yapan bütün kızlarımıza aynı zamanda dünyanın her yerinde değerli bilim kadını hocalarımla MENTORLUK Hizmeti de sunuyoruz. Bu sebeple 15 Eylül de kızlarımıza, 18–19 Eylül Mentor Hocalarımıza Bilim Kızı Mentor Hizmeti Danışmanımız Hülya Aras eğitim verecek.

Bilim Kızı Bez Çantalarımız Satışta

3 farklı tasarımda el ve sırt çantası olarak 6 model ürettiğimiz bez çantalarımız artık satışta. Sizin de bir BİLİM KIZI’nız olması için bez çantalarımızdan alarak destek olmak istiyorsanız hemen BAĞLANTIYA TIKLAYIN

Bilim Kızı Yeni Gümüş Takıl Kolleksiyonumuz Satışta

Bilim Kızı gümüş zincir küpeleri, Broşu, bilekliğini gördünüz mü? Bilim KIZI sitemizden hemen SATIN ALABİLİRSİNİZ

Copyright © 2021. All rights are reserved.
Müjgan ÇETİN

Bu gönderiyi paylaş